/Files/емблема.jpg

ПОЛОЖЕННЯ

VІІІ Всеукраїнського конкурсу-пленеру для учнів образотворчого мистецтва мистецьких шкіл та студентів середніх спеціалізованих мистецьких навчальних закладів

1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський конкурс-пленер для учнів образотворчого мистецтва мистецьких шкіл та студентів середніх спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (далі – конкурс-пленер) засновано управлінням культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради та Кам'янець-Подільською міською дитячою художньою школою.

1.2. Мета конкурсу-пленеру:

- популяризація сучасного образотворчого мистецтва у жанрі пейзажного живопису та графіки;

- прищеплення любові до рідної історії, культури, національної архітектурної спадщини;

- удосконалення професійної майстерності;

- створення умов для творчого спілкування та обміну досвідом викладачів і учнів художніх шкіл та образотворчих відділень мистецьких шкіл;

- популяризація дитячої творчості серед широкої громадськості.

1.3. Конкурс-пленер проводиться 20-21 травня 2023 року на базі Кам'янець-Подільської міської дитячої художньої школи та на території Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець» (Старого міста) в рамках відзначення Дня міста.

1.4. З метою організації підготовки та проведення конкурсу-пленеру створюються оргкомітет та журі, склад яких затверджується наказом управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради.

1.5. До складу журі включаються представники засновників конкурсу-пленеру, провідні викладачі з фаху образотворчого мистецтва вищих навчальних закладів культури і мистецтв України, члени Національної спілки художників України, провідні викладачі образотворчого мистецтва мистецьких шкіл України.

1.6. У рамках конкурсу-пленеру проводяться (додаток 2):

- пленер;

- вернісаж пленерних творів учасників пленеру;

- екскурсії для учасників.

2. Умови участі у конкурсі-пленері

2.1. Конкурс-пленер є відкритим. До участі запрошуються учні з фаху образотворчого мистецтва мистецьких шкіл та студенти середніх спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, яким на момент подання заявки не виповнилось 19 років.

2.2. Для участі у конкурсі-пленері до 10травня 2023 року подається заявка на пленер, згідно з додатком 1, підписана керівником закладу. Заявки надсилаються електронною поштою на адресу: dxshkamianets@gmail.com. Паперові заявки подаються оргкомітету в день приїзду. Інформація надається із урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

2.3.Від одного закладу для участі у конкурсі-пленері реєструється не більше 20 учасників. (Учні понад цієї кількісті можуть брати участь у пленері поза конкурсом).

2.4. Конкурс-пленер проводиться у вікових категоріях:

- перша (від 9 до 11 років);

- друга (від 12 до 14 років);

- третя (від 15 до 18 років).

2.5. Учасники виступають у таких номінаціях:

- пленерний живопис;

- пленерна графіка.

2.6. Учасники пленеру повинні мати при собі всі необхідні для роботи художні матеріали та обладнання (складний стільчик, фарби, папір, пензлі, тощо).

2.7. Конкурсанти у відведений час самостійно виконують роботу, без консультацій, втручання та будь-якої допомоги інших осіб. Факт порушення цього пункту фіксується на телефон відповідальною особою групи і передається до оргкомітету по завершенню пленеру. У цьому разі робота конкурсанта членами журі не розглядається..

2.8. Після проведення вернісажу та нагородження переможців конкурсу-пленеру роботи повертаються авторам, крім творів дипломантів, з яких формується фонд конкурсу-пленеру.

2.9. Для підтвердження віку конкурсанти повинні мати при собі копію свідоцтва про народження.

3. Фінансові умови

3.1. Конкурс-пленер є некомерційним заходом.

3.2. Витрати на відрядження учасників конкурсу (проїзд, добові, проживання, харчування під час конкурсу) за рахунок сторони, яка відряджає або за власний рахунок.

Оргкомітет надає інформацію для оптимального розміщення та харчування учасників та їх керівників або учасники самостійно вирішують це питання.

4. Визначення переможців конкурсу-пленеру та нагородження

4.1. Всі учасники пленеру отримують грамоти.

4.1. За підсумками проведення конкурсу-пленеру журі визначає переможців, які нагороджуються дипломами у кожній номінації та віковій категорії.

4.2. Журі оцінюють роботи за такими критеріями:

Ø рівнем володіння навчальними навичками;

Ø глибиною передачі характерних ознак натури;

Ø колористичним та світлотіньовим вирішенням;

Ø композиційною побудовою твору;

Ø художньою та образною цілісністю твору.

4.3. Переможці серед учасників конкурсу-пленеру визначаються на заключному засіданні журі (окремо з кожної номінації та у кожній віковій категорії) відкритим голосуванням, по кожній кандидатурі, дотримуючись визначених цим Положенням критеріїв.

4.4. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Наші контакти:

Кам’янець-Подільська міська дитяча художня школа

вул. Симона Петлюри, 4, м. Кам’янець-Подільський,

32300

тел. (03849) 74767

тел. (098) 328 63 01

електронна адреса: dxshkamianets@gmail.com

Кiлькiсть переглядiв: 204

Дата останньої зміни 26 Квітня 2023

Фотогалерея