Навчальний процес

Кам'янець-Подільська міська дитяча художня школа - заклад з багаторічною історією та традиціями, які сягають у початок минулого століття. Головними завданнями нашого колективу є надання професійних знань та прищеплення моральних і етичних норм, виховання у учнів добрих почуттів, чуйності, здатності творити добро, розуміння краси навколишнього світу та поваги до усього національного.

Наш учбовий процес – творча співпраця педагога з учнями, у якій кожен з них має найкращі можливості для вивчення своїх здібностей та самореалізації. Заняття з малюнку, живопису, композиції, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва стають уроками мистецького пошуку, на них набувають не тільки і не стільки професійних навичок, а насамперед, вчаться нестандартно мислити, фантазувати, звичні картини оточуючого світу перетворювати на яскраві неповторні композиції.

Дитяча художня школа є початковою сходинкою у системі художньої освіти. Важливим для педагогів школи є дати учням необхідну для творчої роботи грамоту в чіткій та логічній послідовності й спонукати їх до створення самобутніх творів.

Навчання в художній школі поділяється на підготовчий клас та основне 4-х річне навчання. Також в школі працюють групи естетичного розвитку для дітей наймолодшого віку.

До 1 класу художньої школи зараховуються діти з 10-11 років. Цей вік є найбільш сприятливим для розвитку творчих здібностей дитини у поєднання з вивченням законів образотворчого мистецтва. Програма навчання включає предмети «рисунок», «живопис», «скульптура», «композиція», «декоративно-прикладне мистецтво», «історія мистецтва» та пленерна практика.

По завершенню 4 класу учням видається свідоцтво на підставі виконаних ними на протязі року екзаменаційних завдань з рисунку, живопису, композиції та скульптури. Навчання у школі ведеться педагогами з врахуванням вікових та психологічних особливостей розвитку дитини. Учбові завдання цікаві та захоплюючі для учнів, вони розвивають індивідуальні творчі здібності кожної дитини, розвивають творчу уяву, залишаючись при тому зрозумілими та доступними. Вони побудовані у порядку поступового ускладнення від простих завдань до складних. Одночасно діти вчаться аналізувати свої роботи, порівнювати з натурою та співставляти досягнуте з поставленою метою. Учні у процесі навчання засвоюють поняття художньої форми, пропорцій, ритму, тонових співвідношень, колористичної цільності, декоративності тощо. Практичні заняття, як правило, проходять на відкритому повітрі - пленері та пов,язані з вивченням пейзажних, рослинних та архітектурних мотивів.

Учбова програма для 1-4 класів дає теоретичні та практичні знання, уміння й навички образотворчої грамоти з малюнку, живопису, композиції, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, а також знайомить учнів з курсом історії мистецтва. На уроках історії мистецтва вивчаються найбільш значні художні напрями в архітектурі та образотворчому мистецтві, вивчається творчість видатних майстрів людства. Учні знайомляться з неповторним світом мистецтва кожної епохи, також вчаться розумінню як минулого так і сучасного мистецтва.

Підготовчі класи

Система занятий, яка пропонується у програмі навчання підготовчих класів, базується на поєднанні навчання, виховання та вікових особливостях учнів. Художньо-творчий розвиток учнів здійснюється по мірі оволодіння навичками образотворчої грамоти й посильним відображенням життєвих емоцій та фантазій у малюнках та композиціях. Головна мета занять у підготовчих классах ДХШ - розвиток художньо-творчих здібностей дітей, який надалі забезпечить подальше успішне навчання. Програма навчання у підготовчих класах ставить такі завдання:

  • Вивчення властивостей художніх матеріалів;
  • знайомство учнів з початковою образотворчою грамотою;
  • развиток у дітей композиційного мишлення, фантазії, уяви;
  • знакомство с разноманітними техніками, які вивчаються у художній школі.

За результатам навчання в підготовчих классах учні зараховуються у 1 клас без екзаменів.

Кiлькiсть переглядiв: 1585

Дата останньої зміни 17 Квітня 2024

Фотогалерея