Пленер "Замковий етюд" 2015


/Files/images/11122511_868487539859905_8978971494907160207_o.jpg

Як тебе не малювати, Кам'янцю мій!

1 та 2 травня на вуличках Старого міста можна було зустріти безліч дітей з планшетами, етюдниками, полотнами. Це у Кам'янці проходив ІІ Відкритий конкурс-пленер «Замковий етюд», організаторами якого стали управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради та міська дитяча художня школа. Цьогоріч засновники до програми пленеру ввели виконання домашнього твору, у цій частині конкурсу взяли участь 93 яскраві творчі композиції на тему «Замки України».

Безпосередньо ж на пленері малювали 112 талановитих конкурсантів. До нас завітали юні художники з Харкова, Луцька, Заводського, що на Тернопільщині, Хмельницького, Волочиська, Чемеровець та Ярмолинець. Звичайно, серед пленеристів були й кам'янчани: учні МДШМ, НВК № 9, ДХШ та студенти коледжу культури і мистецтва.

Захоплююча програма пленеру порадувала учасників не лише малюванням унікальних архітектурних пам’яток нашого міста, а також цікавими екскурсіями по вечірньому замку та по Старому місту, проведеними партнером художньої школи – історичним музеєм-заповідником. Викладачі ж проявили свою активність та обмінялися досвідом при обговоренні питань щодо ролі пленеру у вихованні професійних навичок під час проведення круглого столу на тему «Роль пленеру у міжпредметних зв’язках в процесі викладання образотворчих дисциплін у ПСМНЗ».

Звичайно, пленеристи з нетерпінням чекали підсумків роботи журі, яке очолив Заслужений художник України Борис Негода. Попри складність оцінки дитячої творчості, журі визначило 36 призерів у всіх номінаціях та вікових категоріях. Підсумкова виставка всіх 205 творів конкурсу-пленеру «Замковий етюд» була влаштована на Ратушній площі. Там же відбулось і урочисте нагородження шкіл та переможців, яких привітав заступник міського голови Василь Сукач. Дякуючи меценатам конкурсу: директору турагенції Солар-Тур Олегу Морозу, художниці Ларисі Клепас, народному майстру Вадиму Куриловському, директору салону-магазину «Модерн» Сергію Мазуру, художнику Сергію Боднару, - усі учасники пленеру та призери були нагороджені грамотами, дипломами та цінними подарунками.

Катерина Дегтяр, мистецтвознавець

Кiлькiсть переглядiв: 227

Дата останньої зміни 26 Квітня 2023

Фотогалерея