Від дитячої творчості до професії

/Files/images/nf_pro_zaklad/pod/vd_tvorchost/від дит творчості до професії.jpg

9 грудня у виставковій залі міської дитячої художньої школи відбулось відкриття виставки творів учнів випускників викладача Олени Савчук за період з 2004 по 2014 р.

За цей час викладач випустила 90 учнів, 42 з яких своє творче захоплення перетворили на професію. Ті ж, хто обрав інший шлях, продовжують малювати і не полишають зв’язків з рідною художньою школою і вчителькою.

Олена Савчук – визнаний педагог-художник 3 25-річним стажем. А шлях у мистецтво у Олени Савчук почався з художньої школи, випускницею якої вона стала у 1984 році. Після закінчення живописно-педагогічного факультету Кишинівського республіканського художньо-педагогічного училища ім. Репіна повернулась у рідні стіни викладачем. Згодом здобула вищу освіту у Львівській Академії друкарства. У 2008 році стала членом Національної Спілки художників України.

Рідним домом «художка» для майбутньої вчительки стала в далекому 1981 році, коли Олена почала навчатись в класі Олександра Брензея. Її особистість формувалась у мистецькому середовищі. Величезний вплив мав батько Іван Кляпетура, талановитий і художник, і викладач тієї ж самої «художки», в класі Брензея царювала атмосфера творчого натхнення. Так сформувався у Олени свідомо і підсвідомо вибір служіння мистецтву в двох іпостасях: художника і викладача.

Серед багатьох викладацьких секретів педагога Савчук чи не найголовніший той, який увібрала вона в себе з дитинства. Це - знаходити мову з душами маленьких художників, навчати їх з азбуці образотворчого мистецтва терпляче і з любов’ю. Клас Олени Савчук завжди переповнений, там постійно рух і розмаїття. Педагог вчить і професійним навичкам класичного мистецтва, і всіляким народним технікам, і сучасним технікам дизайну. А ще кожен в класі відчуває постійну увагу і зацікавлення викладача в творчих результатах.

/Files/images/nf_pro_zaklad/pod/vd_tvorchost/100_2382.JPG

У цей день звучали теплі слова вітання від начальника департаменту гуманітарної політики Олени Куземи, колег із ДХШ Олександра Брензея, Тетяни Щербини, викладача школи мистецтв Тетяни Білоус, викладача коледжу культури і мистецтва Валентини Лайтер. А випускники просто обнімали свою вчительку, раділи тому, що вони знову в «художці» і згадували щасливі дні, проведені у художній школі.


Кiлькiсть переглядiв: 289

Дата останньої зміни 26 Квітня 2023

Фотогалерея