ІІІ Відкритий конкурс-пленер

"Замковий етюд 2016"

/Files/images/pod/zamkoviy_etyud_2016/Karta.jpg

7-8 травня міська дитяча художня школа провела ІІІ відкритий конкурс-пленер для учнів образотворчого мистецтва початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, учнів та студентів середніх та вищих спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «ЗАМКОВИЙ ЕТЮД».

У пленері взяли участь 184 юних художника з 7 областей України, учасники з 20 мистецьких навчальних закладів.

Пленеристи змагались у трьох вікових категоріях: першій (від 9 до 12 років), другій (від 13 до 15 років); третій (від 16 до 19 років), та двох номінаціях: живописі і графіці. Майданчиками для пленеру були найцікавіші куточки та пам’ятки Старого міста. Попри складність завдань (малювання архітектури вимагає майстерності та наполегливості) та травневого дощу під час роботи, всі діти виконали яскраві неповторні етюди. Значна частина була виконана олійними фарбами, що викликало неабияке захоплення викладачів і художників. Поки юні художники творили, керівники груп приїжджих конкурсантів та викладачі міських мистецьких шкіл обговорили коло питань, що стосуються ролі пленеру у формуванні творчої уяви дітей під час проведення круглого столу: «Пленер у навчально-виховному процесі ДХШ».

По завершенню пленерного завдання учасники конкурсу ознайомились з історією та видатними архітектурними пам’ятками нашого міста, а 8 травня мандрували старовинними вуличками і відгадували загадки на квест-екскурсії.

Роботи конкурсантів оцінювало компетентне журі під головуванням Заслуженого художника України Бориса Негоди у складі відомих художників, членів Національної спілки художників України Володимира Матвєйцева, Сергія Кляпетури, викладача Хмельницького національного університету кафедри «Рисунку та проектної графіки» Галини Олійник, викладача вищої категорії Луцької художньої школи Людмили Манько.

Творче змагання завершилось урочистим нагородженням переможців ІІІ відкритого конкурсу-пленеру «ЗАМКОВИЙ ЕТЮД» на території замку і підсумковою виставкою творів пленеристів в атмосфері радості та піднесення.

Конкурс-пленер «Замковий етюд», засновниками і організаторами якого стали департамент гуманітарної політики та міська дитяча художня школа, набуває популярності серед дитячих художніх шкіл України.

Катерина Дегтяр, мистецтвознавець

Кiлькiсть переглядiв: 250

Дата останньої зміни 26 Квітня 2023

Фотогалерея