Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/nf_pro_zaklad/storya/Stend_Muzej_5.jpg

З історії

Щасливим для дітей Кам’янця-Подільського став рік 1969, коли в одному із будинків по вул. Уральській згідно із наказом міністра освіти УРСР була відкрита дитяча художня школа.

Невеликий педагогічний колектив, який у перші роки складався із відомих у республіці майстрів Дмитра Брика, Збігнєва Гайха та енергійних молодих художників Аркадія Данилюка, Олександра Брензея, Лариси Заярної, Івана Кляпетури, Юрія Юрчика, очолюваний Юхимом Попсуєм, активно включився у справу побудови естетичного закладу, в якому свобода творчого процесу поєднується із опануванням мистецької грамоти. У вересні 1971 року в гостях в учнів школи побували відомі українські художники Анатолій Пламеницький, Анатолій Базілевич, Костянтин Шурупов, Леонід Писаренко. У червні 1973 року перші свідоцтва про закінчення школи отримали 38 випускників. В урочистостях узяла участь заслужений діяч мистецтв УРСР Ірина Беклемішева.

Школа поступово завоювала авторитет, приміщень для класних кімнат та майстерень побільшало, і будинок із виставковою залою став бажаним для творчих дітей.

У теперішній час ДХШ розташована в двох корпусах, побудованих в І пол.. 20 ст., і займає площу 852 кв.м.; упорядкована з 10 класних кімнат, скульптурної майстерні, виставкової зали, музею, бібліотеки та інших адміністративних та підсобних приміщень. Навчається у школі 210 учнів, з них на засадах самоокупності працюють 4 групи дітей віком від 5 до 9 років.

Повноцінний навчально-виховний процес забезпечують 9 викладачів, серед яких викладачі-методисти, старші викладачі, викладачі вищої кваліфікації.

Від самого початку існування школи свої сили, знання, ентузіазм вчителі націлюють на створення творчого середовища, в якому б гармонійно поєдналися і художня освіта, і естетичне виховання. Програмні завдання - навчання основам образотворчого мистецтва, розвиток духовних якостей та розуміння прекрасного викладачі втілюють у формах та методах як традиційних так і новаторських. Заняття з малюнку, живопису, композиції та скульптури стають уроками мистецького пошуку, на них набувають не тільки і не стільки професійних навичок, а насамперед, вчаться нестандартно мислити, фантазувати, звичні картини оточуючого світу перетворювати на яскраві неповторні композиції.

Педагоги розвивають уяву, творче мислення та зорову пам’ять вихованців, використовуючи різноманіття художніх матеріалів і технік. У художці кожен знаходить заняття як за своїми здібностями, так і за покликом душі: в скульптурній майстерні можна поліпити із глини, зайнятися випалюванням, керамікою, різьбою із м’якого місцевого каменю, в графічній – осягнути таємниці гравюри на лінолеумі, поекспериментувати з несподіванками монотипії та гратографії, в декоративному класі - зіткати гобелен, розписати великодне яйце, відточити вправність в ажурах витинанки.

Восени та весною вулички Старого міста заповнюються юними художниками з планшетами та етюдниками. Під час пленерної практики, яка є важливою частиною навчального плану, учні навіч усвідомлюють глибину та своєрідність історико-культурного спадку нашого міста. Праця на природі заохочує дітей, навчає отримувати естетичну насолоду і більш витончено і відповідально ставитись до навколишнього світу.

Підсумком невтомимої творчої праці юних художників є звітні та тематичні виставки, які регулярно влаштовуються у виставкових залах міста та області. Особливо велику глядацьку аудиторію збирають традиційні вернісажі учнів ДХШ просто неба під час щорічних міських свят та фестивалів.

Особливо активно у цьому напрямку педагогічний колектив працює останніми роками, залучаючи та заохочуючи своїх учнів брати участь не лише у міських, а й обласних та міжнародних імпрезах.

Впродовж сорокап'ятидесятирічної діяльності Кам’янець-Подільська художня школа залишається генератором ідей у справі розвитку творчих особистостей, естетичного виховання підростаючого покоління. За роки роботи у її стінах початкову художню освіту здобули біля 2 тис. обдарованих дітей. Багато її колишніх вихованців сьогодні - це відомі художники, скульптори, архітектори, майстри декоративно-прикладного мистецтва, педагоги. Серед випускників: графік, заслужений художник України Сергій Іванов, відомі живописці Тетяна Шумелда, Юрій Барабан, скульптор Сергій Кляпетура, мистецтвознавець Оксана Дубицька, викладачі Кам’янець-Подільських мистецьких навчальних закладів: доцент Олег Опалюк, Оксана Дубінська, Тетяна Майгур, Лариса Горна, Юлія Табенська, Ірина Долінська, Валентина Лайтер.

Всі педагоги школи є професійними самобутніми майстрами, відомими далеко за межами міста і України. В творчому доробку кожного десятки неповторних робіт різної тематики та жанрів, виконаних у багатьох техніках образотворчого та декоративного мистецтва. Викладачі Олександр Брензей, Володимир Павлович, член Національної спілки народних майстрів України Тетяна Щербина, член Національної спілки художників України Олена Савчук зробили значний внесок у мистецьку скарбницю Поділля.

Кiлькiсть переглядiв: 554

Дата останньої зміни 18 Березня 2024

Фотогалерея